İkinci El Teleskopik Direk

İkinci el teleskopik direk alım ve satımı yapmaktayız. Alım ya da satım yapmak için iletişim kısmındaki telefon numaralardan bize ulaşabilirsiniz. İkinci el teleskopik direk inşaat sektöründe kullanılmaktadır. İnşaat sektörünün vazgeçilmesi haline gelmiştir. Çok kullanışlı bir yapısı vardır. İnşaatlar da tablayı ve ya kalıbı desteklemek için kullanılır. Çeşitli boy ve kalınlıkta olanları vardır. İkinci el teleskopik direk ile inşaatların yapımı daha kolay sağlanır. İnşat iskele kurulumunda temel yapı taşı görevi oynar. Yük havada asılı kalmayacağı için ikinci el teleskop direk bu havada tutma işlemini yapıyor. Destekleme görevinde bulunur. Biz İstanbul hurdacı teleskop direk sektöründe de varız. İstanbul’un tüm bölgelerinde alım ve satım yapmaktayız. Teleskopik direk satan nadir hurdacı biziz.

İkinci el teleskop direk çeşitleri ise:

  • T başlıklı
  • U başlıklı
  • Tripot ayaklı

İhtiyaca uygun şekilde kullanılmaktadır. Hangi ikinci el teleskopik direk uygun olacaksa onun kullanılması gerekir. Teleskop direkler tahtalarla birleştirilerek iskele oluşturulur. İskele inşaat yapımında inşaat çalışanlarına büyük kolaylık sağlar. İnşaatçılar yüksekte ve binanın dışında çalışmak için bunu kullanmak zorundadır. Bu özellik teleskopik inşaat direğinin sadece bir özelliğidir. Teleskopik direk sağlam olması amacıyla demir metalinden yapılır. Çelik metali de kullanılabilir ancak bu maliyeti artıracaktır ve demir fazlasıyla yeterlidir.

Biz hurdacı şirketi bize gelen hurda teleskopik direklerin yamuk ve kullanılmayacak durumda olanlarını geri dönüşüme kazandırıyoruz. Kullanılacak durumda olanları ise deneyimli personellerimiz ayırıyor. Müşterisi çıktığı takdirde satmaktayız. Daha önce de denildiği üzere teleskopik dikmeler inşaatlarda kullanılmaktadır. İnşaat firmalarının vazgeçilmezi konumunda. İstanbul bölgesindeki inşaat şirketleri bu teleskopik dikmelere sürekli ihtiyaç duyuyor. Hal böyle olunca da fiyatlar artmaktadır.

İstanbul Ostim bölgesinde kullanılmayan eski teleskop direklerinizi değerinde ve peşin olarak alıyoruz. Sonrasın da geri dönüşüme ikinci el olarak kazandırıyoruz. Bu direkler kalıpların patlamasını, şişmesini de önler. Böylelikle inşaat çalışmalarında maddi ve can kayıplarının önüne geçmiş olur. En belirgin özelliği daha önce de belirtildiği üzere uzunluğunun ayarlanabilir olmasıdır. Kolayca uzunluğu ayarlanabilir. 2 metreden başlayıp 8 metre olanları bulunur. Bu özelliği sayesinde sürekli kullanıma açıktırlar. Boyları uzatılıp kısaltılarak istenilen boya getirilir. Bu işlem oldukça kolaydır.

Bunlara ek olarak uygun demir kalınlığında teleskopik direğin seçilmesi gerekir. Teleskopik direk uygun kalınlıkta olmasa eğrilir ve üzerindeki yükü taşıyamaz. Bu da istenmeyen bir durum olacaktır. İnşaatlarda göçmelere neden olabilir. Direklere taşıyabileceğinden fazla yükleme yapılmamalıdır. Demir kalınlığı arttıkça taşınan yük de artar. Direklerin farklı başlıklı olanları vardır. Bağlık üst kısma denir. İhtiyaca uygun başlıklı teleskopik direk seçilmelidir.Anlaşıldığı üzere ikinci el inşaat malzemesi alımı yapmaktayız. Bu ürünleri bizden alabilir yad da satabilirsiniz. Yere daha iyi basan direkler her zaman daha avantajlı olacaktır.

Bu direkler maliyetleri de minimize eder. Tek seferlik alındıktan sonra uzun bir süre kullanılabilir. Uygun bir şekilde muhafaza edildiği sürece bir sorun oluşmayacaktır. Kapalı yerde yağmurun altında tutulmamalı. Her ne kadar boyalı olsa da zamanla paslanma ihtimali vardır.