Hurda Karşılığı Bina Yıkımı

İstanbul hurdacı şirketimiz hurda karşılığı bina yıkımı işlemi yapmaktadır. Bu iş için deneyimli personel ve çalışanlara sahibiz. Tüm araç envanterimiz ile hizmetinizdeyiz. Biz şirket olarak hurda karşılığı bina yıkımı işini yaklaşık 20 yıldır yapıyoruz. Bu işe başladığımızdan beri bizimle çalışan deneyimli personelimiz vardır. Bu personellerimizin keşfi ve öngörüsü doğrultusunda hurda karşılığı bina yıkım işlemi gerçekleştiriyoruz. Bizi aramanız durumunda aynı gün içerisinde binayı yerinde incelemesi için keşif ekibi gönderiyoruz. Bizden teklif almadan hurda karşılığı bina yıkımı yaptırmayın.

Bina yıkım işleri yapılması kolay bir iş gibi gözükse de aslında öyle değildir. İstanbul’da bina yıkımı yaparken dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunur. Bunlardan başlıca olanı insan hayatını korumak. Yapılan hurda karşılığı bina yıkımı işi doğru yapılmadığı taktirde ne yazık ki kazalar yaşanabilir. Bu kazalar yaralanmalarla sonuçlanabildiği gibi ölümlü kazalarla da sonuçlanması mümkün. Bu gibi durumlardan korunmak için bu işlemi yapan kişilerin işlerinde uzman olmaları gerekmektedir.

Bina yıkım önlemlerinden en etkilisi deneyim ve eğitimden geçer. Fiziksel olarak ne kadar önlem alınırsa alınsın deneyimsiz çalışanlara bunun hiç faydası olmayacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere yıkım işi yapan hurdacıların deneyimli çalışanlar olması gerekir. Deneyimli çalışanlar neyi nerede yapacaklarını iyi bilirler. Hurda karşılığı bina yıkımı yapan en deneyimli şirket olduğumuzu iddia ediyoruz.

Bina yıkımı sırasında alınması gereken bir başka önlem ise yıkılan binaların diğer binalara zarar vermemesidir. Bina yıkımı sırasında göçmeler ve devrilme dediğimiz istenmeyen durum olursa yıkılan bina çevreye zarar verir. Yan taraftaki binalarda insanların yaşadığı düşünülürse bu hiçte göz ardı edilebilecek bir durum değildir. Netice de insan hayatı her şeyden önce gelir. Bu durumu göz önünde bulundurarak hurda karşılığı yıkımı işi ne kadar uzarsa uzasın acele etmiyoruz.

Yıkım işlemini çevreye hiçbir zarar vermeden yapmak öncelikli amacımız. Bu güne kadar sorunsuz bir şekilde birçok yıkım işlemi gerçekleştirdik. Yaptığımız işler de ne herhangi bir göçük yaşadık ne de devrilme. Bunun sebebi tüm önlemleri almamızdan kaynaklıdır.

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı Yapan Hurdacı

Çoğu hurdacı bina yıkımı işini yapmamaktadır. Bunun nedeni bu iş için kullanılan iş makineleri pahalıdır. Bu iş makinelerini kullanan operatörler de yüksek maaşlara çalışmaktadır. Sektörde deneyimli operatör bulmak zor hale gelmiştir. Bizim operatörlerimiz yıllardır bu işi yapmaktadır.

Hurdacılar genellikle İstanbul bölgesinde hurda alımına yoğunlaşmış durumdadır. İstanbul yıkım işleri zaman aldığı için hurdacılar daha çok kısa vadeli işlere odaklanırlar. En kısa süre de işlerini bitirip paralarını almak isterler. Hal böyleyken çoğu hurdacının İstanbul’da hurda karşılığı bina yıkımı işini yapmaması gayet normaldir.

Yapılacak olan bu işlem aynı zaman da deneyim de gerektirir. İstanbul bölgesi hurdacıları bu işi yapmaktan çekinirler. Daha önce de açıklama yapıldığı üzere bu iş uzun ve meşakkatli bir iştir.

Aynı zamanda bu yıkım işleri ve çevre düzenlemesi yapan hurdacın yıkım izni alması gerekmektedir. Yıkım izni olmadan İstanbul’da kesinlikle yıkım işlemi gerçekleştirilemez. Yıkım izni alınmadan yapılan yıkım çalışmalarında ağır cezai yaptırımlar vardır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için yıkım yapan hurdacının yıkım izni alması gerekir.

Yıkım izni nasıl alınır sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Yıkım izni belediyelerden alınmaktadır. Yıkım izni için belediyelere dilekçe ile müracaat edilmesi gerekli. Bu işlemin ardından su işleri, elektrik dağıtım müdürlüğü ve doğalgaz aboneliklerinin ilişki kesme işlemi yapılmalı. Eğer önceden ödenmeyen bir bedel varsa bu bedelin ödenme işlemi yapılmalı. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde belediyenin görevlendirdiği kişi ile yıkım işlemi gerçekleştirilir.

Kullanılan iş makinelerinin güvenlik önlemlerinin alınması da oldukça önemli. Her duruma karşı iş makinelerinin kabinlerinin güçlendirilmesi gerekir. İstenmeyen bir göçük durumunda operatörün can güvenliğinin sağlanması için bu işlem olmazsa olmazlar arasındadır. Bizim iş makinelerimizin kabinleri güçlendirilmiş kabin. Çalışanlarımızın hayatı bizler için her şeyden değerli. Hurda karşılığı bina yıkımı işlemi yapıyorsanız bu önlemlerin alınması gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm Hurdacı

2016 yılında çıkarılan bir yasa ile İstanbul’da geniş çapta kentsel dönüşüm hareketi başlamıştır. Bunun sonucunda yapılan anlaşmalar ile yenileme çalışmaları yapılıyor. Kentsel dönüşümün değeri İstanbul için büyüktür. İstanbul’da çoğu bina eski ve yıpranmış halde. Beklenen İstanbul depremi de düşünüldü zaman bazı önlemlerin alınması gerekir. Devletimiz şimdilik bu önlemi kentsel dönüşüm ile almaya çalışmaktadır.

İstanbul’da olası bir deprem sonucunda ne yazı ki binalar yıkılacaktır. Can ve mal kaybı kaçınılmaz olacak. Günlerce trafik sıkıntısı çekilecek ve ülke ekonomisi zarar görecektir. Ülkenin yaralarını sarması uzun yular boyunca sürebilir. Eğer şimdiden önlem alınmazsa İstanbul depremi bir facia ile sonuçlanacak. Neyse ki devletimiz bunun farkına varıp önlemler almaya başlamıştır.

Kentsel dönüşüm ile çürük raporu alınan binalar tekrar yapılıyor. İstanbul’da hurda karşılığı yıkım işleri daha ne kadar anlatılabilir. Çürük yapıların yıkılması ile çevre dostu otoparklı yeni binalar yapılmaktadır. Otoparklar yeni yerleşimler için çok önemli. İstanbul’ da her geçen gün nüfus artmakta. Bunun sonucu olarak da araç sayısı artıyor. Araç sayısında ki artış ile de trafik her geçen gün katlanarak artmaktadır. İnsanlar araçlarını kapı önlerine park etmek yerine kendi otoparklarına park ederlerse trafik büyük ölçü de azalacaktır.

Buna ek olarak kentsel dönüşüm daha yaşanılabilir bir İstanbul getirecek. Biz İstanbul hurdacılar bu konuda mutluluk duymaktayız. Ağaçlı, çimlerin bulunduğu bir doğa da yaşamak hepimizin hakkı. Hurdacılar ve yıkım hurdacıları bu doğanın korunmasında ve temizlenmesinde de büyük önem taşırlar.

Kentsel dönüşüm aynı zamanda demir hurdası, bakır hurdası, alüminyum hurdası ve diğer tüm hurdalara olan gereksinimi de artırdı. Bunun nedeni yeni yapılan binalarda bol miktarda demir hurdası kullanılması. Demir hurdasının bol kullanılmasının nedeni ne kadar çok demir hurdası kullanılırsa bina o kadar sağlam olur. Binaları sağlam yapmak için belirli bir demir tonajı uygulandı. Bu tonajın altında demir kullanmak kesinlikle yasak.

İnşaat Yıkımı Sonucu Ortaya Çıkan Değerli Metaller

İnşaat yıkımı sırasında en zor ayrıştırılan demir hurdasıdır. Yıkım sonucunda betondan demirin ayrıştırılması gerekir. Bu işlem için moloz öğütme makinesi kullanmaktayız. Böylelikle tüm demir hurdasının geri dönüşümünü sağlıyoruz ve aynı zamanda doğaya zarar vermiyoruz. Bu işlemin elle yapılması sonucunda hem molozlar büyük parçalar halinde kalır. Bu büyük parçalar doğaya atılınca doğayı kirletir. Öğütülerek atılması bütün atılmasından kat kat daha iyidir. Beton kırım makinesi kullanılmaz ise demir hurdası tam anlamıyla molozdan ayrılmaz. Doğaya atılan demir hurdası yine doğayı kirletecektir.

Binayı yıkmadan önce elektrik tesisatının sökülmesi gerekir. Elektrik tesisatı söküm işlemi oldukça kolay bir iştir. Elektrik tesisatından bolca bakır çıkar. Bakır hurdası sökmek bu işin olmazsa olmazıdır. İstanbul bölgesinde binalarda bolca bakır kullanılmıştır. Bakır sökme işlemine başlamadan önce prizler sökülür. Prizlerin sökülmesinin ardından bakır kablolar çekilerek tek tek çıkartılır. İnşaattan bakır ayırma işlemi işte bu kadar kolay

İnşaatlarda elektrik panolarında da bolca bakır bulunur. Bu panolar her ne kadar az sayıda olsa da bir panodan bol miktarda bakır çıkmaktadır. Bu elektrik panoları hurdacıların vaz geçilmezidir. Tüm ödemeleriniz pişin olarak yapılacaktır.

İnşaat demiri hurdası aynı zamanda yeni inşaatların yapımında da kullanılabilir. Demir demirdir sonuçta. Biz İstanbul Hurdacı olarak inşaat demiri hurdası satmaktayız. Aynı zamanda plywood ve doko hurdası da alıyoruz.

Şirketimiz aynı zamanda hurda inşaat malzemesi de almaktadır. Bu malzemelerin başlıcaları teleskop direk, çivi, tel, inşaat iskelesi, trapez sac vb. Bu tür inşaat malzemeleri bolca hurdaya düşmektedir. Yenisini almak yerine hurda fiyatıyla aynı fiyata ikinci el olarak bu ürünleri alabilirsiniz.

İkinci el inşaat malzemesi her hurdacıda bulunmaz. İstanbul tarafında biz aynı zamanda bu işi yapıyoruz. Bu iş oldukça zevklidir. İkinci ele ayırdığımız inşaat malzemelerini dükkanımızın bir köşesinde biriktiriyoruz. Müşterimiz geldiği zaman incelemesini yapıyor. Almaya karar verdiği taktirde pazarlığımızı yapıyoruz. Kendi isterse nakliye işlemini biz gerçekleştiriyoruz. Eğer istemezse kendi aracıyla gelip alıyor. Müşterilerimizin hepsi memmun.

İstanbul Yıkım Yapan Firmalar ve Binalardaki Değerli malzemeler

Binaların yıkımından önce bina içi boşaltım yapılmalı. Bu işlem ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. İstanbul bölgesinde bir çok yıkılacak bina olduğu düşünülürse bu kazanç azımsanamayacak kadar çoktur. Bina içi boşaltım aslına bakılırsa çok kolay bir iş. Sonuçta yenisini yapmayıp yapılmışı sökmek çok daha kolaydır. Bu işlem ile ortaya birçok  ikinci el ürün çıkar.

Yıkılan binalardan bakır, krom ve alüminyum musluklar da çıkmaktadır. Bu musluklar kolayca sökülmek ile birlikte yükte de ağardır. Bir binadan banyo, tuvalet ve mutfak olmak üzere bolca musluk çıkar. Yıkım işinde uzman hurdacılar için bu muslukların söküm işlemi anında yapılır. Hurda karşılığı bina yıkımı yapan hurdacılar bunu iyi bilirler.

Bina boşaltımında öncelik verilen ürünlerden birisi pimapen (PVC) cam ve kapılardır. Bu cam ve kapıların sıfır fiyatları pahalı. Haliyle bu pahalılık onlara olan rağbeti artırmakta. Bu pimapen cam ve kapıların ikinci el olarak satılması için profesyonelce sökülmesi gerekli. Kırılarak ya da zarar verilerek sökülen bu ürünler kesinlikle rağbet görmez. Bu ürünler piyasa da güzel paralara satılmaktadır. Pimapen hurdasının içinde alüminyum hurda profil bulunur. Bu profiller iç iskelet için yapılmıştır. Dışta ise PVC denilen pilastik madde ile kaplanır.

Bina iç boşaltımı yapılırken çelik kapılar da çıkmaktadır. Çelik kapılar da yine ikinci el piyasasında iyi para yapar. Yine çelik kapılara da zarar verilmeden sökmek gerek. Zarar görmüş ürünü kimse almaz. İstanbul bölgesi hurdacıları bu ürünleri geri dönüşüme kazandırmakta ya da ikinci el olarak satmaktadır. Bir daireden ortalama 6 kat olduğu düşünülürse 2 daire üzerine kurulduğu varsayılırsa 12 adet çelik kapı çıkar. Bu gerçekten çok iyi bir sayı.

Aynı zamanda yıkımına karar verilmiş binalardan mutfak dolabı ve kapı gibi ahşap ikinci el ürünler de çıkmaktadır. Bu dolaplar ikinci el piyasasında satılabilir. Elimizde hali hazırda ikinci el mutfak dolabı bulunmaktadır. Sizler de mutfak dolabı ve ahşap kapı satmak ya da almak için bize ulaşabilirsiniz. Böylelikle yenisini yapmaktansa eskisini kullanmak hem ülke ekonomisine katkı sağlar hem de kesilecek ağaçların önüne geçer.

Bunların haricinde yıkım hurdacısı İstanbul’da banyo duş kabini, ve mermer lavaboları da sökmektedir. Bu ürünlerde ikinci el olarak satılabilecek potansiyelde ürünler.

Hurda Karşılığı Bina Yıkımı Yaptığımız İstanbul İlçeleri

Avrupa Yakası:

 • Zeytinburnu
 • Arnavutköy
 • Şişli
 • Avcılar
 • Bğcılar
 • Sultangazi
 • Bahçeli evler
 • Bakırköy
 • Silivri
 • Sariyer
 • Küçükçekmece
 • Başakşehir
 • Bayrampaşa
 • Kağıthane
 • Güngören
 • Esenler
 • Esenyurt
 • Beşiktaş
 • Beylikdüzü
 • Gaziosmanpaşa
 • Fatih
 • Eyüp
 • Beyoğlu
 • Büyükçekmece
 • Çatalca
 • Beylikdüzü

Anadolu Yakası:

 • Üsküdar
 • Ümraniye
 • Sultanbeyli
 • Sancaktepe
 • Kartal
 • Kadıköy
 • Çekmeköy
 • Ataşehir
 • Beykoz
 • Tuzla
 • Şile
 • Pendik
 • Maltepe
 • Beykoz
 • Adalar