Hurda Buzdolabı

Hurda buzdolabı almak ve satmak için bize ulaşabilirsiniz. İletişim kısmındaki numaralardan bizi aramanız yeterli olacaktır. İstanbul’un tüm bölgelerinden hurda buzdolabı almaktayız. Siz de hurda hurda buzdolabı alanlar arıyorsanız bize ulaşabilirsiniz. En iyi fiyattan hurda buzdolabı alımı yapmaktayız. Hurda buzdolabı fiyatlarını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el hurda buzdolabı satışı da yapmaktayız. İkinci el buzdolabı almak için bize ulaşabilirsiniz. Lütfen ürün alımı yapmak istiyorsanız whatsapp uygulaması ile msj gönderiniz. İstediğiniz ürün elimizde olursa anında sizinle iletişime geçilecektir. Eğer istediğiniz ürün elimizde yoksa iletişim bilgilerinizi kayıt ediyoruz. Ürün elimizde olduğunda sizi arıyoruz.

Buzdolabının en değerli kısmı motorudur. Bu motora ekovat da denir. Ekovat yani motor dolabı soğutma işlemi yapar. Bu motorun içinde az da olsa bakır hurdası bulunmaktadır. Buzdolabının bir benzeri de derin dondurucudur. Hurda mini buzdolabı alım ve satımı da yapmaktayız. Hurda buzdolabı kaç para olduğunu öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Bu hurdalar hurdacılara bol miktarda düşmektedir. Herkesin evinde bir buz dolabı vardır. Eskiyen bu beyaz eşya yenisinin alınması ile satılır. Eski buzdolapları çok enerji tüketmektedir. Bu da hem ülke ekonomisine hem de vatandaşın cebine zarar verir. Eski buzdolabı kollanmaktansa yenisinin alınması daha mantıklıdır.

Bu hurdalar elektronik hurda kapsamına girer. Kasası metal ve plastik karışımıdır. Tam anlamıyla metal denemez. Bol miktarda plastik içerir. Özellikle soğutucu kısımları neredeyse tamamen plastik ile kaplı. Genellikle dolapların ömürleri fazladır ancak yeni çıkan teknolojik dolaplar daha avantajlı hal almıştır. Bunun nedeni daha az enerji tüketirler. Yeni dolaplar daha kullanım dostu. Bir çok ayar ve özellik barındırmakta. Özellikle soğutma bölgeleri üstte değil alt kısımda yapılmaya başlanmıştır.

Hurda Buzdolabı ve Geri Dönüşüm

Hurda buzdolaplarının geri dönüşüme kazandırılması gerekir. Bunun nedeni çok fazla buzdolabı vardır. Her geçen gün binlerce buzdolabı hurdaya düşmekte. Eğer bu geri dönüşüm sağlanmazsa ciddi anlamda maddi kayıp oluşur.

Yeni buzdolaplarında eski buzdolaplarına göre iki kat enerjiden kazanç sağlanabilir. Metal geri dönüşümünde bu hurdaların kazanım işlemi sağlanmkatadır. Bu hurdaların motorlarının içinde soğutmayı sağlayan bir gaz bulunmaktadır. Bu gaz doğaca salındığında zararlı hal alır. Bu işlemin uzman bir şekilde yapılması gerekir. İstanbul bölgesi hurdacı olarak tüm buzdolabı hurdalarını almaktayız.