Hurda Asansör Kabini

Hurda asansör kabini alımı yapmaktayız. İstanbul’un tüm semtlerin de bu hizmeti veriyoruz. İstanbul hurdacı sektöründe tüm iş güvenliği önlemlerini alarak hurda asansörün söküm işlemini gerçekleştiriyoruz. Asansörler temel olarak 3 kısımdan oluşur.

  1. İnsanların taşındığı asansör kabini.
  2. Asansörün hareket ettiği ray ve çelik halat sistemi.
  3. Motor kısmı

Asansör kabini hurdası motorları 3 faz güçlü elektrikli motorlardır.

Avcılar Hurda Asansör Kabini Hurdacısı

Avcılar’da hurda asansör fiyatlarını hurda borsasını takip ederek yapmaktayız. Asansörler yüksek katlı binalarda insanları daha hızlı bir şekilde evlerine ulaştırmak için kullanılır. Asansörler yüksek katlı binaların olmazsa olmazıdır. Asansörler elle kontrol edilebilen elektronik sisteme sahip. Hurda asansör kabini alan yerler bu elektronik hurdaların geri dönüşümünü dikkatli şekilde yapmak zorundadır. Asansör kabini hurdası elektronik hurda statüsüne girmektedir.

Küçükçekmece Asansör Alım ve Satım İşlemleri

Küçükçekmece bölgesinde asansör hurdası alım ve satım işleri bizden sorulur. İnsanların ekonomik gelirlerinin artması ile asansörlere olan ihtiyaçta her geçen gün artmakta. Her geçen gün daha hızlı, daha konforlu, daha güvenli ve daha az elektrik tüketen asansörler geliştiriliyor. Bunun sonucu olarak da hurda asansör kabini alanlar sürekli alım gerçekleştiriyor.

Beylikdüzü Asansör Motoru

Asansör motorları yük taşıma amaçlı kullanıldıkları için güçlü motorlardır. Bu motorlar gereğinden fazla yük taşıdıkları zaman arıza yaparlar ve yenilenmesi gerekir.  Beylikdüzü’nde bu motorların alımını yerinde yapıyoruz. Asansörler kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Bunlar yük asansörleri ve binalarda kullanılan asansörler olmak üzere 2 ye ayrılır. Yük asansörleri fabrika gibi iş merkezlerinde taşıma amaçlı kullanılır. Firmalar bu asansörleri kullanmazlarsa işlerini yürütemezler. Zamanla bu asansörler hurdaya çıkar. Hurda asansör söküm işlemleri de zor denilebilecek bir iştir.

Hurda Asansör Kabini Parçalanması Sonucu Ortaya Çıkan Hurdalar

Asansörler bol miktarda demir hurdası içerir. Bunların yanında bakır, krom ve paslanmaz hurdası da vardır. Elektronik kısım bolca bakır hurdası barındırır. Bakır hurdası ayrımı kabin söküldükten sonra gerçekleştirilir. Paslanmaz hurdası ise kabinin açık kısımlarına eklenmiştir. Zamanla kararmayı önlemek için bu malzeme tercih edilmekte. Asansör halatı da sağlam olması sebebi ile çelik kullanılmakta. Çelik halat istenmeyen kazaların önüne geçer. Başlıca Fatih, Mecidiyeköy ve Şişli olmak üzere İstanbul’da asansör kabini hurda alımı yapmaktayız.