Bakırköy Hurdacı

Bakırköy’ de Hurda Alan Yerler ve Alınan Hurdalar

Bakırköy hurdacı firmaların çoğunluğu Kartaltepe ve Şenlikköy mahallerinde yoğunlaşmıştır. İstanbul hurdacılar daha kolay alım sağlamak ve ulaşım yönünden daha iyi olması sebebi ile bu mahalleleri kendilerine merkez olarak belirlediler. Bu mahalledeki hurdacılar bakır sarı hurdalarını çoğunlukla almaktadır. Bu mahallede bulunan hurdacılar aynı zamanda Bayrampaşa bölgesine yakın olması sebebi ile bu bölgelerden de hurda alıyorlar.

Bakırköy hurdacı geri dönüşüm hizmetleri
Bakırköy Hurdacı Kartaltepe, Şenlikköy, Yeşilyurt, Basınköy, Osmaniye, Yenimahalle, Zeyitnlik, Cevizlik, Sakızağacı, Yeşilköy mahallelerinde tüm hurdaların alımını yapmaktadır.

Köşebent hurdası ise binalarda asma tavanlar için kullanılmaktadır. Tadilata girmiş ev ve iş yerlerinde hurdaya ayrılan metaller arasında yer alır. Yeşilyurt mahallesinde soğuk gıda ürünleri satışı yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar nadiren de olsa hurda soğuk hava paneli satışları yapmaktadır.

Bakırköy Hurdacı Basınköy ve Osmaniye Mahallelerinde Çelik Hurda Alımları

Çelik sağlamlığı ile bilinen bir hurdadır ve İstanbul Hurdacıları tarafından geri dönüşüme kazandırılır. Çeşitli malzeme üretimlerinde çelik hurdası kullanılmaktadır. Basınköy ve Osmaniye mahallelerin de bulunan üretim tesislerinin çoğunluğu çelik malzeme üretiminde çalışmaktadır. Hurda çelik olarak elimize düşen hurdalar ise şu şekilde sıralanır.

  • Hurda çelik kablo
  • Hurda çelik talaş
  • Hurda çelik direk
  • Hurda çelik boru
Bakırköy hurdacı çelik geri dönüşümüne verdiği önem ile adını duyurdu.
Bakırköy hurdacı her çeşit hurda çelik alımı yapmaktadır.

Bu hurdaları ve paslanmaz boru hurdalarını alarak geri dönüşüme kazandırıyoruz. Bakırköy hurdacı hurda merkezi olarak kendisine Yenimahalle Mahallesini belirledi. Otobana ve çevre yollara yakın olması sebebi ile bu gibi bir tercih yapılmıştır. 

Zeytinlik Mahallesin’ de Sanayi Hurdası Alımları Yapmaktayız.

Bakırköy hurdacı her türlü hurda alımını yapıyor. Bu bağlamda hurda sanayi atıkları alımları da yapmakta. Balyalama presi hurdası gibi makine hurdalarını kesim işlemleri uygulayarak almaktayız. Balyalama presi daha çok alandan kar edilmesi için kullanılan sıkıştırma aletine denir. Bakır ve alüminyum hurdacı dükkanımız ise Silivri’ de yer almaktadır.

Buzdolabı motoru hurdaları ise dolap tamircilerinde ve ev eşyası tamircilerinde çokça bulunur. Bu işle uğraşanlar kendileri motorları ayırmaktadır ve topla halde motor satışı yapmaktadır.

Yağmurun yağması ile depo ve şantiyelerin üstlerini örten tenekeler paslanır. Bunu önlemek için paslanmaz sac kullanılmaktadır. Bu sac da bir süre sonra yıpranır ve Bakırköy hurdacı tarafından geri dönüşümü sağlanır.

Sanayi tipi yük rafları fabrikalardan yerden kazanç sağlamak amacı ile kullanılan bir araçtır. Hurda raflar üst üste kalın demirler ile oluşturulmuştur ve malzeme depolamasında kullanılır. Plastik makine rulmanları yine fabrikalardan çıkan hurdalar arasında ye alır.